חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הבאנו את ניגודי העניינים במשרד החקלאות לבג"צ

בית-המשפט

שר החקלאות חבר קיבוץ העוסק בכל תחום חקלאות למעט לולי הטלה ודבש, למנכ"ל מכסות ביצים וגם ליועצת המשפטית משפחה בענף הלול – אז מי בודק שם את ניגודי העניינים?

משרד החקלאות כבר מזמן הפך למשרד החקלאים. במקום לדאוג לרווחת תושבי ישראל הוא דואג לענייניה של קבוצת אינטרס קטנה. ניגודי העניינים במשרד חושפים שאותה קבוצת אינטרס מחזיקה גם במשרות הבכירות במשרד, מה הפלא שהוא מייצג רק את האינרטסים שלה?

ניגודי העניינים במשרד החקלאות נמצאים בכל דרגה במשרד. החל בשר החקלאות, אלון שוסטר, שהינו חבר קיבוץ העוסק כמעט בכל תחומי החקלאות ובהם: חלב, לולי פטם, גידולי שדה ומטעים, המשך במנכ"ל, נחום איצקוביץ', המחזיק בבעלותו מכסות ביצים שמניבות לו 14 אלף ש"ח בשנה וכלה ביועצת המשפטית שמשפחתה פעילה מאוד בענף הלול.
ניגודי העניינים הללו לא מונעים משר המשרד ומנכ"לו להגן על השווקים הללו מפני תחרות, לייקר את המחירים ולשמור על האינטרסים של החקלאים שבמקרה הזה הם גם האינטרסים שלהם עצמם.
אנחנו לא מעוניינים להשלים עם המציאות הזו, עתרנו לבג"צ בכדי להפסיק את ניגודי העניינים הללו. ניפגש בבית המשפט בחודש הבא כדי לשים לזה סוף ולהחזיר את משרד החקלאות מהחקלאים לציבור הרחב.