חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניצחנו ומנענו את השביתה בנמלים בצו בית משפט

container terminal?Wharf, transport

לאחר 11 שעות דיון הכריע בית הדין לעבודה ונתן צו מניעה לשביתת הנמלים ובכך מנע את השביתה הלא חוקית שתוכננה וחסך למשק הפסד של 100,000 מיליון שקלים לכל יום שביתה.

עובדי ועד נמלי הים איימו שישבתו אם יפרקו סחורות ברציפים הפרטיים שעומדים ריקים. שביתה שהיתה עולה לציבור מאות מליונים ותמשיך לעכב סחורות ובכך להעלות את יוקר המחייה.

 50 מתוך 60 האניות שמחכות להיכנס לארץ הן אניות מטען כללי שהיו יכולות לפרוק ברציפים הריקים, אם בנמל חיפה היו מאפשרים להם. ציינו גם שלא ברור איך ההסתדרות מתייצבת לצד דרישתם הלא חוקית של עובדי הנמל, למרות שבמעשה זה היא פוגעת בתעשייה שלא תקבל את חומרי הגלם שלה ובעקבות זה תפטר עובדים אחרים.

המשכנו להילחם בכל החזיתות נגד השביתה והגשנו יחד עם תנועת "תחרות" ו"פורום קהלת" בקשה להצטרף כידידי בית המשפט לעתירת התעשיינים והיבואנים נגד השביתה. דרשנו מבית המשפט להוציא להם צו מניעה לשביתה כדי למנוע את השביתה הבלתי חוקית הזאת שהיתה עתידה לפגוע במשק.

חוץ מעצם הדיון, זו היתה הפעם הראשונה שבה כל השחקנים היו לעומתיים לדרישת ההסתדרות: המדינה, הנמלים עצמם, הנמלים המתחרים, היבואנים, התעשיינים ועוד שחקנים שהתנגדו לשביתה באופן מוחלט. זה היה ההישג הראשון.

ההסתדרות ניסתה לטעון שלמרות שבכל המסמכים הותר לנמלים הפרטיים לפרוק מטען כללי ולהתחרות בנמלים הוותיקים גם במטען הכללי, זה מנוגד להבטחות שקיבלו בעל פה במהלך המשא והמתן.

בסופו של דבר, אחרי 11 שעות דיון, הכריע בית המשפט שההסתדרות התחייבה לשקט בהסכם הקיבוצי שנעשה בעקבות הרפורמה בנמלים ושההסכם חל גם על מטען כללי. כך נתן בית הדין צו מניעה זמני נגד השביתה. אנחנו עדיין לא יודעים כמה זמן זה "זמני" אבל נראה שהרבה.

הצגנו מראש מתווה שכלל מערכה משפטית, תפעולית בדמות הגברת הפריקה בנמלים הפרטיים ולבסוף חקיקתי: הגבלת זכות השביתה בשירותים החיוניים – אנחנו עוד עובדים על מנת ליישם את המתווה באופן מלא.

* מהלומה להסתדרות: בית הדין לעבודה אסר על השבתת הנמלים

לכתבה באתר "The Marker"

* בית הדין הארצי לעבודה החליט: לא יינקטו צעדים ארגוניים בנמלים עד להכרעת הרכב השופטים

לכתבה באתר "גלובס"

* בית הדין לעבודה אסר על השבתת הנמלים

לכתבה באתר "אשדוד נט"