שרי האוצר והחקלאות החליטו לבטל את הפיקוח על מחירי החמאה

בשעה טובה- שרי האוצר והחקלאות החליטו לבטל את הפיקוח על מחירי החמאה.

הבוקר, חתמו שרי האוצר והחקלאות על הוצאת החמאה מפיקוח. אנחנו מברכים על ההחלטה בעיקר כי מאז ביטול המכס מגוון החמאה במרכולים גדל, יש חמאה זולה ויש חמאה איכותית ויקרה וכל אחד יכול לבחור מה הוא מעדיף. אנחנו פועלים כדי לקדם את הנושא כבר למעלה משנה ומברכים על כך שסופסוף זה יקרה.

נזכיר, לפני שפתחו את שוק החמאה ליבוא, אולי מחיר החמאה לא היה כ”כ זול אבל גם לא היתה חמאה על המדפים ורדפנו אחרי חבילות חמאה בכל מכולת שכונתית. בבדיקה של ועדת המחירים נמצא כי 50.2% מהחמאה המיובאת נמכרת במחיר נמוך מהמחיר המפוקח. משמע, מי שבוחר לקנות חמאה יקרה יותר עושה זאת כנראה בגלל שהוא רוצה חמאה איכותית ויקרה יותר ולא כי הוא חייב.

פתיחת ענף החמאה לייבוא הוכיחה שייבוא מוריד מחירים ומגדיל את המגוון הרבה יותר טוב מפיקוח מחירים בשוק חסום לייבוא ולתחרות. מאז פתיחת השוק לייבוא חמאה, הצטרפו עוד 12 מותגי חמאה חדשים והציבור הישראלי קונה בין 100-200 טון חמאה בחודש יותר מאשר לפני הפתיחה לייבוא.

חשוב לנו רק לציין כי נקודה אחת חסרה: הפטור ממכס על ייבוא חמאה עתיד להסתיים בסוף השנה. השרים צריכים לוודא שהפטור יימשך גם לאחר שנת 2021, והפעם לא באופן זמני, אלא קבוע.

נמשיך לדחוף לכך שהפטור יהיה קבוע לטובת הציבור הרחב כולו כדי שסל הקניות של כולנו יוזל.

לכתבה המלאה באתר גלובס: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001391937

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *